film_1
film_2
film_3
film_4
film_5
Aktualizováno:  
 
 
TOPlist  

DE  EN  PL

Oslavy železničního muzea "Výtopna Jaroměř" 28.10.2006Oslavy železničního muzea "Výtopna Jaroměř"   Letos jsem již jednou navštívil Jaroměř na akci Expres Primátor. Přesto jsem zajel na otočku do Jaroměře, když už jsem plánoval poblíž jinou akci. Do Jaroměře jsem dorazil krátce před desátou. Parní lokomotiva se zrovna chystala na točnu, aby vysunula soupravu vlaku do stanice. Před vlastní jízdou musel na královehradeckém zhlaví proběhnout ještě posun soupravy na dopravní kolej.

  Skoro bez povšimnutí se pohyboval po nádraží další exponát - jediná dochovaná elektrická akumulátorová lokomotiva Ringhoffer č.2 z roku 1916. Po vysunutí parního vlaku do nádraží posunuvala nejdříve do nádraží, zpět na točnu a k výtopně.

  Po odjezdu parního vlaku do Hradce Králové jsem se za ním vydal nejbližším přípojem. V Hradci Králové měl vlak po příjezdu v 11.06 polední pauzu do 12.06, kdy pokračoval po okružní jízdě směrem na Hněvčeves, potom po nepoužívané trati do Smiřic a zpět do Jaroměře.

  Krásné podzimní sluníčko vytáhlo na akci spoustu návštěvníků, nevyhovovalo však příliš focení v Hradci Králové, jehož stanice je orientována v severojižním směru. Ve fotogalerii je jen pár záběrů, více jsem se věnoval zachycení této krásné akce na video. Na závěr zde najdete malou reportáž z jarní akce v Jaroměři a odkaz na stránky železničního muzea Výtopna Jaroměř.Další informační zdroje:
Videogalerie Videogalerie

K přehrání tohoto videa si stáhněte přehrávač Adobe Flash Player.

Adobe Flash Player

 1   Kolem desáté vjíždí parní lokomotiva 423.0145 na točnu avi ? MB wmv ? MB
 2   Parní vlak je vytahován na královehradecké zhlaví avi ? MB wmv ? MB
 3   Parní vlak posunuje zpět na dopravní kolej avi ? MB wmv ? MB
 4   Elektrická akumulátorová lokomotiva Ringhoffer č.2 posunuje do nádraží avi ? MB wmv ? MB
 5   Elektrická akumulátorová lokomotiva Ringhoffer č.2 posunuje zpět na točnu avi ? MB wmv ? MB
 6   Parní vlak odjíždí v 10:35 do Hradce Králové avi ? MB wmv ? MB
 7   Parní lokomotiva v Hradci Králové posunuje na severním zhlaví avi ? MB wmv ? MB
 8   Parní vlak odjíždí v 12:06 směrem na Hněvčeves, Smiřice a Jaroměř avi ? MB wmv ? MB