film_1
film_2
film_3
film_4
film_5
Aktualizováno:  
 
 
TOPlist  

DE  EN  PL

120. výročí zahájení provozu na trati Červenka - Litovel 9.9.2006120. výročí zahájení provozu na trati Červenka - Litovel   Předpověď výborného počasí slibovala vyjímečný zážitek z této akce. Ráno přijel parní vlak se šesti vozy v 8.25 z Olomouce do Červenky, odkud pokračoval po krátké pauze za pravidelným osobním vlakem 13849 do Litovle předměstí. To však byl jen začátek. Po celý den jezdil parní vlak na trati 274 Litovel předměstí - Mladeč. Nutno podotknout, že na této pouze 6km dlouhé trati není momentálně provozována pravidelné osobní doprava. Původně jsem si myslel, že parní vlak se šesti vozy je příliš krátký, opak byl pravdou. Zastávky Chudobín a Mladeč jeskyně z. mají nástupiště dlouhé tak na jeden vůz a ve stanici Mladeč zbylo místo akorát na to, aby parní lokomotiva mohla objet soupravu.

  Po celý sobotní den byly pravidelné osobní vlaky na trati 273 Červenka - Litovel - Senice na Hané posíleny o motoráček M131.101 a jednotku RagioNova Zlínského kraje. Na trati tak bylo možné spatřit soupravy v různorodém složení a v samotné stanici Litovel předměstí byly okamžiky, kdy byla stanice po příjezdu vlaků beznadějně ucpaná.

  Na závěr doplním odkaz na uveřejněný plakát k této akci a z doprovodných akcí v prostorách Litovel předměstí upozorním na Sičovu Drobnou Železnici.Další informační zdroje:
Videogalerie Videogalerie

K přehrání tohoto videa si stáhněte přehrávač Adobe Flash Player.

Adobe Flash Player

 1   Odjezd parního vlaku č. 1 z Litovle předměstí do Mladče v 10:00 avi ? MB wmv ? MB
 2   Návrat parního vlaku č. 2 zpět v 10:50 avi ? MB wmv ? MB
 3   Odjezd parního vlaku č. 3 z Litovle předměstí do Mladče v 11:10 avi ? MB wmv ? MB