film_1
film_2
film_3
film_4
film_5
Aktualizováno:  
 
 
TOPlist  

DE  EN  PL

100 let železnice Doudleby nad Orlicí - Rokytnice v Orlických horách 16.9.2006100 let železnice Doudleby nad Orlicí - Rokytnice v Orlických horách   Před touto akcí jsem dlouho váhal, zda-li jet do výchozího místa parního vlaku, Letohradu, či do některého z míst na trati Doudleby - Rokytnice. Nakonec jsem zvolil jako cíl své cesty Rokytnici, protože mě lákaly další doprovodné akce. Během dne parní vlak vykonal dvě cesty do Rokytnice, kde zároveň parní lokomotiva doplňovala vodu z hasičské cisterny. Pravidelné spoje tohoto dne byly posíleny jednotkou RegioNova a mimořádné autobusy zajišťovaly další dopravu do Orlických hor, např. do vojenského muzea Pevnost Hanička. Dopolední parní vlak přijel v 10.04, mezitím při zbrojení vodou se otočil pravidelný dopolední spoj. Odpolední parní vlak měl přijet ve 14.00, ale zpoždění pravidelných vlaků během dne narůstalo a promítlo se i do mimořádných jízd parních vlaků, které se musely do grafikovnu vejít navíc. Takže odpolední parní vlak odjížděl z Rokytnice téměř s hodinovým zpožděním. Zpoždění se nabalovalo na 3 pravidelné spoje, které pendlovaly mezi Rokytnicí a Týništěm nad Orlicí a které měly v grafikonu příliš malou rezervu na otočku.

  Polední pauzu jsem využil k návštěvě Dne otevřených dveří základní školy. V aule probíhala výstava k výročí trati a výstava modelových kolejišť. Z větší části jsou vystavené materiály použity v publikaci vydané k výročí trati. Rozhodně ji doporučuji, je velmi dobře zpracována a plná přetisků dobových dokumentů a historických informací.

  Celkově jsem měl z akce dobrý dojem, na nádraží bylo znát, že se Rokytnice na oslavy připravovala. Přednádražní prostory jsou nově upraveny a patrná je integrace s autobusovým nádražím. Pro porovnání stačí nahlédnout do vydané publikace na stranu 53, jak vypadalo rokytnické nádraží začátkem roku 2006.Další informační zdroje:
Videogalerie Videogalerie

K přehrání tohoto videa si stáhněte přehrávač Adobe Flash Player.

Adobe Flash Player

 1   Parní vlak z Doudleb nad Orlicí přijíždí do Rokytnice v Orlických horách v 10:04 avi ? MB wmv ? MB
 2   Pravidelný spoj Os15240 posílený jednotkou RegioNova příjíždí v 10.30 mírně opožděn avi ? MB wmv ? MB
 3   Parní lokomotiva po doplnění vody objíždí soupravu vlaku avi ? MB wmv ? MB
 4   Parní vlak se vydává v 10:55 na zpáteční cestu do Doudleb nad Orlicí avi ? MB wmv ? MB
 5   Pravidelný Os25229 odjíždí v 12:32 (+20 min) z Rokytnice v Orlických horách avi ? MB wmv ? MB
 6   Pravidelný Os25226 přijíždí v 15:15 (+45 min) na dopravní kolej za parní vlak avi ? MB wmv ? MB
 7   Odpolední parní vlak odjíždí z Rokytnice místo v 14:55 se zpožděním až v 15:45 avi ? MB wmv ? MB