film_1
film_2
film_3
film_4
film_5
Aktualizováno:  
 
 
TOPlist  

DE  EN  PL

Replika vlaku Imperator train v Praze 2.6.2007  Jak se můžeme dočíst v různých informačních zdrojích, původní Císařský vlak (Imperator train) byl vyroben a používán speciálně pro habsburského císaře Františka Josefa I., ale současný vlak je pouhou novodobou replikou. Na stránkách současného majitele a provozovatele vlaku www.imperialtrain.com najdeme popis vozů Deluxe Majestic Imperator Waggons a dále v sekci Nostalgische Lokomotiven levnější varianta nasazení nostalgických elektrických lokomotiv nebo luxusnější varianta použití parních lokomotiv. Může nás těšit, že mezi parními lokomotivami najdeme náš "Albatros" 498.022.

  Na sobotu 2.6.2007 si skupina japonských turistů tento vlak objednala pro jízdu z Prahy do Bratislavy. V publikovaných informacích byl uváděn plánovaný čas odjezdu z Prahy v 9.05 a příjezd do Bratislavy v 14.15, ale nebylo uvedeno, která lokomotiva bude vlak tahat. Zkusil jsem vyhledat v jízdních řádech vlakové spojení Praha - Bratislava a podle jízdích časů kolem 5h pro běžné rychlíky bylo jasné, že parní lokomotiva to určitě nebude. Na tak dlouhé trase by bylo nutné provádět servisní prohlídky a zbrojení. Takže nasazení lokomotivy řady 363 ani nepřekvapilo.

  O luxusním vybavení vlaku není pochyb. Stačí se podívat na domovské stránky Imperialtrain do sekce multimédií, kde kromě fotogalerie jsou k dispozici panoramatické pohledy a krátký videoklip. Dostatek dalších informací získáte dole na uvedených zdrojích.Další informační zdroje:

Videogalerie
 Odjezd mimořádného vlaku z Prahy hl. n. do Bratislavy v 9.05 avi 7,3 MB wmv 6,8 MB