film_1
film_2
film_3
film_4
film_5
Aktualizováno: 13. 4. 2024 
 
 
TOPlist  

DE  EN  PL

Slavnostní předání motorové jednotky 814+914 „Desná“ do provozu 3.12.2007Železnice Desná   Na 10. hodinu prvního pracovního prosincového dne bylo naplánováno slavnostní předání motorové jednotky 814+914 do pravidelného provozu na Železnici Desná v prostoru stanice Petrov nad Desnou. Už po zkušební jízdě na Železnici Desná 28.11.2007 se jednotka nepravidelně objevovala na trati ať již na zkušební jízdě nebo na pravidelném spoji s cestujícími.

  Nová motorová jednotka 814+914 přijela do stanice Petrov nad Desnou jako násled pravidelného Os 13760. Motorová jednotka již byla opatřena symboly a jménem. Na čelech je celkem malým písmem jméno jednotky "Desná". Na bocích jsou kromě loga Železnice Desná ještě označení vlastníka Svazku obcí údolí Desné a provozovatele dopravy Connex Morava a.s..

  Při slavnostních proslovech zároveň předal ředitel společnosti Pars nova a.s. Tomáš Ignačák predsedovi Svazku obcí údolí Desné Vladimíru Mikulcovi Průkaz technické způsobilosti motorové jednotky. Následoval slavnostní křest motorové jednotky s názvem "Desná" a poté následovala první prezentační jízda do Koutů nad Desnou a zpět.

  Od tohoto dne je možné na trati tuto soupravu zahlédnout v provozu na pravidelných spojích. Na základě zkušebních jízd bude souprava jezdit ze Šumperka do Koutů nad Desnou v řazení 914+814, čili pro zvýšení adheze bude motorový vůz soupravu do stoupání tlačit.

  Závěrem ještě poznámka k pojmenování motorové jednotky. Název "Regionova" používají ČD pro svůj marketingový produkt rekonstruovaných motorových jednotek pro kraje. Tento produkt je také prezentován s charakteristickým barevným schematem a s označením kraje, pro který je jednotka určena. Za dobu provozování těchto jednotek se mezi cestující veřejnosti dostal název "Regionova" do stejné roviny jako např. označení "motorák". S tímto faktem je u nové motorové jednotky v barvách Železnice Desná problém. I když se tato jednotka jmenuje "Desná", cestující veřejnost si už na pojmenování "Regionova" příliš zvykla.Další informační zdroje:
  • Tisková zpráva  nová regionální motorová částečně nízkopodlažní jednotka řady 814.914 pro Svazek obcí údolí Desné na stránkách Pars nova a.s.
  • Nová vlaková souprava na ŽD  videoreportáž LTV Rapotín z tohoto slavnostního dne na stránkách obce Rapotín
  • Výroba nové vlakové soupravy ŽD  videoreportáž LTV Rapotín z výroby nové motorové soupravy 814+914 pro Železnici Desná v Pars nova a.s.

 Zdroj [mouszm]


WebArchiv WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu

Licence Licence


Licence Creative Commons

Licence Kontakt


@vlacky.com

Info Info

  • Aktualizováno: 3.12.2007
  • Celkem přečteno: 266680x
  • Naposledy: dnes v 15:58

Datové zdroje Datové zdroje


Datový zdroj YouTube
Datový zdroj PeerTube

Ikona webu Ikona webu


ikona webu

Kooperace Kooperace


partnerský web www.TTkatalog.cz partnerský web www.MaleModely.cz

Reportáž Poslední navštívené reportáže